Ubytování na Slovensku

Slovensko má širokou nabídku míst, která stojí za návštěvu. Na turisty zde čekají vysoká pohoří, kouzelná údolí, národní přírodní rezervace, Bratislava plná života a kultury, historická města, vesničky s tradiční lidovou architekturou i termální koupaliště a lázně. Této pestrosti odpovídá i rozmanitost ubytování. Každý si vybere podle svého naturelu i peněženky. V nabídce jsou luxusní hotely s množstvím služeb, stylově vybavené horské chaty nebo rodinné penziony. Také si můžete pronajmout apartmán nebo celou chatu či chalupu, kde budete mít vše pro sebe a v plně vybavené kuchyni můžete vařit. Oblibě se těší i ubytování v soukromí. Majitelé nabízejí jeden či dva pokoje s příslušenstvím a hosté se zde cítí jako doma. Pokud vám postačí skromné podmínky, zavítejte do kempů..

Jakýkoli typ ubytování si raději rezervujte předem, a to zejména v horských oblastech. Místní kapacity jsou omezené, hlavně v letě a zimě bývají menší chaty v horských střediscích plné dlouho dopředu.

Doporučujeme vám, abyste se u ubytovatele předem informovali na způsob stravování. Majitelé ubytovacích zařízení nabízejí různé formy. Můžete si vybrat třeba pouze snídani, vydatnou polopenzi nebo stravování all inclusive. I při ubytování v soukromí se můžete dohodnout s majitelem, že vám zajistí stravování. Nejčastěji si ale hosté vaří sami z vlastních zásob. Jsou i takoví ubytovatelé, kteří předem naplní spíž a na konci pobytu zaplatíte to, co jste spotřebovali. V kempech bývají k dispozici stánky s občerstvením a malé obchody se základními potravinami a nápoji.

Chcete-li stanovat ve volné přírodě nebo jen tak přespat "pod širákem", předem si zjistěte, kde tak můžete strávit noc. Na mnoha místech to totiž není povoleno. V národních parcích a v rezervacích jsou přesně určená místa, kde si můžete postavit stan. Pokud zákaz porušíte, musíte počítat vysokou pokutou. Nepodceňujte to, protože v horách žijí i nebezpeční medvědi.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.