Tipy na výlet z Velkého Mederu

Pokud vás omrzí atrakce a koupání v termálních lázních, můžete se z Velkého Mederu vydat na menší výlety do okolí nebo na malou procházku v centru městečka.

Zajímavá je určitě celá oblast Podunajské nížiny, kde leží i městěčko Velký Meder. Najdete zde turistické zajímavosti např. vodní mlýny, ale především krásnou krajinu, která je vhodná především k turistice, projížďkám na kole, jízdě na koni, bruslení na kolečkových bruslích nebo vyhlídkové plavbě na lodi. V celé oblasti vás čekají kvalitní služby související s cestovním ruchem.

Na výlety, které vám doporučujeme, si vyhrazte alespoň půl dne, ale nejlépe celý. Určitě z  blízkého okolí nezapomeňte navštívit Komárno nebo Dunajskou Stredu. Obě místa jsou velmi zajímavá, především v Komárně je unikátní vojenská pevnost postavená v 16. století, která patřila k nejvýznamnějším v celém tehdejším Uhersku. Pevnost nebyla nikdy dobyta a patřila k významným opěrným bodům proti postupujícím vojskům Osmanské říše.

V nedalekém městě Dunajská Streda je hezké, ale malé centrum, jehož dominantou jsou dva kostely. Jeden je římskokatolický, Nanebevzetí Panny Marie, který zde stojí od 14. století. Druhým je evangelický postavený v roce 1883 v neogotickém slohu.

Další slovenskou raritou je vodní dílo Gabčíkovo na řece Dunaji. Leží vedle stejnojmenné vesnice, ktará mu dala také jméno. Přehradní nádrž zde byla postavena proto, aby zabránili záplavám v této oblasti a zlepšila se splavnost této části řeky. Nejzásadnějším důvodem bylo ale vybudování nové vodní elektrárny.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.