Cestovní pojištění na Slovensko

Pokud chcete strávit svoji dovolenou na Slovenku, určitě si sjednejte cestovní pojištění. Nejběžnějšími druhy jsou: pojištění proti krádeži, ztrátě, nemoci a zranění. Než se vydáte znovu pojistit, zjistěte si, zda vaše stávající pojistky nepokrývají i cestu do zahraničí. Obvykle to tak je.

Nejčastější je "Pojištění léčebných výloh pro cesty a pobyt v zahraničí". Denní sazby bývají kolem desítek korun za den, ale u jednotlivých ústavů se liší. Rozhodně si tuto službu zařiďte, protože můžete v zahraničí vydat opravdu vysokou částku za léčebné výlohy. Ceny závisí na délce pobytu, vašem věku i typu činnosti, kterou chcete provozovat. Pokud máte zahraniční platební kartu, nezapomeňte o tom informovat svoji pojišťovnu. Většinou máte díky ní kryté léčebné výlohy v zahraničí a cenu pojištění budete mít díky tomu nižší.

Než uzavřete pojistku, zjistěte si, jaké pojistné události vaše smlouva pokrývá. Velmi podstatné je také znát limit hrazené zdravotní péče a nejvyšší pokrytí škod při ztrátě zavazadla. Vždy si nechejte vystavit doklad pro pojišťovnu (lékařskou nebo policejní správu,…).

Jestli se chcete na Slovensku provozovat nějakou nebezpečnou sportovní činnost jako je: rafting, horské výstupy atd., raději se připojistěte. Když při uzavírání smlouvy nenahlásíte, že se můžete dostat do "rizikových" situací, může pojišťovna odmítnout hrazení (částečně, ale většinou zcela).

Doporučujeme vám zjistit, zda pojišťovna platí lékařskou péči na místě nebo až po návratu domů. Pokud vám na zahraniční dovolené něco ukradnou, v každém případě běžte na policii a nechte si zde vystavit potvrzení o události. Jinak byste po návratu domů nedostali náhradu.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.