Ceny na Slovensku

Slovensko patří k ne zrovna levným zemím. Ceny za ubytování se téměř ve všech případech blíží k cenám, které jsou ve většině západoevropských zemích. Také výdaje za jídlo a pití stouply poté, co přešli na euro. My se ale Slovákům v ceně potravin velmi rychle přibližujeme (každoročně se u nás zvedá DPH na potraviny a nejen na ně).

Pokud se rozhodnete strávit svoji dovolenou na Slovensku, tak vaše největší výdaje budou za ubytování. V průměru stojí dvojlůžkový pokoj v soukromém apartmánu od 600 Kč do 2 250 Kč. Ve vyhlášených turistických destinacích (např. v Tatrách) zaplatíte o něco více, což je asi přibližně od 800 Kč nahoru. Během hlavní turistické sezóny jsou ceny o něco vyšší než mimo ni. V hotelech pořídíte dvojlůžkový pokoj s polopenzí za cca 2 000 Kč . V místech s termálními prameny jsou ceny na podzim a na jaře příznivější než přes léto. To ovšem neplatí o horách.

Za jídlo a pití, jak už bylo řečeno, se v cenách přibližujeme Slovákům. Osoba by měla vystačit na den s 400 Kč/15 eur, pokud vám budou stačit potraviny v místních marketech a na tržnicích. S tímto obnosem byste mohli vystačit i při stravování v rychlých občerstveních a pizzeriích (myslíme tím jedno jídlo denně). Když si bude chtít opravdu užít dovolenou a vůbec nevařit a pouze se stravovat v restauracích připravte si cca 1 500 Kč/65 eur na osobu za snídani, oběd a večeři.

Daň z přidané hodnoty je vždy součástí uvedené ceny. Na Slovensku dosahuje výše 20%.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.