Informace o slovenské poště, telefonování a internetu

Pošta

Všechny pošty na Slovensku mají žlutomodrý štít s nápisem "Slovenská Pošta". Otevřené jsou od pondělí do pátku od 8.00 hodin. Zavírací doba se každý den mění, nejméně je však do 12:00 hodin. Nejdéle jsou pošty otevřené ve středu až do 16:30 hodin. Menší pošty mají omezenou otevírací dobu (raději si ji v každém místě přesně  zjistěte). O víkendu jsou všechny pošty zavřené.

Poštovní známka do zemí EU stojí 0,60 € a lze ji koupit téměř všude (na poštách, v novinových stáncích a v obchodech s tabákem,…), nejlépe rovnou s pohledy. Poštovní schránky jsou žluté a určitě je nepřehlédnete. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce. Pohled stojí od 0,33 € výše. Na dopis se cena známky odvíjí od jeho váhy. Nejnižší sazba je 90 centů (do hmotnosti 50 g), nejvyšší je 11,50 euro (do 2 000 g).  Pohlednice a dopisy jsou na cestě obvykle 3-5 dní.

Z pošt si také můžete zatelefonovat, zatelegrafovat, zafaxovat a na některých místech si také můžete směnit cizí měnu.

Telefonování

Nejvýhodnější volání do zahraničí jsou z pošty nebo z veřejných telefonních automatů s kartami, které si můžete koupit na poště nebo v obchodech s novinami. Telefonování z hotelů a z recepcí kempů je dražší.

Pokud chcete volat z mobilního telefonu, potřebujete si aktivovat roaming. Ten mají na Slovensku všichni čeští operátoři. Pokrytí signálem je až na výjimky (horská střediska) dobré. Někteří operátoři poskytují přes léto slevy, ale musíte si je zjistit. Ceny hovorů se obvykle pohybují od 3,90 Kč za minutu do Čech.

Předvolby:

  • na Slovensko: 00 421
  • do České republiky: 00 420

Internet

Připojení k internetu nabízí mnoho ubytovacích zařízení, turistická informační centra, knihovny a bary. Ve všech větších slovenských městech se nachází také internetové kavárny. Ceny za připojení se pohybují většinou mezi 1,5 - 2 € za hodinu, což je v celku rozumné. Také hotely a některé penziony mívají svůj počítačový koutek s připojením na internet za mírný poplatek.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.