Slovenské suvenýry

Většina lidí si ze zahraničních cest vozí ráda domů nějaké suvenýry. Nejlepší památku na dovolenou bydete mít, když si pořídite suvenýr typický pro danou zemi. Ze Slovenska si můžete také dovést stylovou vzpomínku.

Jestli si chcete dovézt něco trvalého, sáhněte po oblíbených obrazových publikací o Slovensku (zvláště o Tatrách nebo historických městech). Dalšími žádanými suvenýry jsou ruční i strojové výšivky, nějaké součásti místních krojů, obrazy s krajinami a městami. Také si můžete přivést kvalitní dekorační keramiku, originální výrobky z kůže, dřeva, proutí a slámy.

Suvenýry k jídlu a pití ze Slovenska

Nejlepšími suvenýry z cest jsou ty, které můžete sníst nebo vypít. Pokud chcete něco z dovolené přivést i příbuzným, vždy se jim takovým dárkem zavděčíte. Díky takové památce (jídlu i vínu) si připomenete příjemnou dovolenkovou atmosféru. Domů se vyplatí si přivést ze Slovenska dobré a kvalitní ovčí a kravské sýry (brynza, parenice, oštiepok,…). Přijdou si zde na své i milovníci vína, protože se zde vyrábí kvalitní. V obchodech je seženete i v dárkových baleních. Jestli máte raději destiláty, přivezte si typicky slovenské, jako je borovička nebo bylinný likér demanovka.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.