Dopravní předpisy na Slovensku

Slovenské dopravní předpisy jsou ve směs shodné s těmi českými. Pokud jezdíte doma maximální povolenou rychlostí, nemůžete zde mít problémy s jejím dodržováním.

Nejvyšší povolenou rychlostí osobního auta na dálnici na Slovensku je 130 km/h, na ostatních silnicích je to 90 km/h a v obci 60 km/h. Alkohol v krvi zde není tolerován. Za jízdy se nesmí telefonovat ani provádět jakoukoli jinou činnost, která nesouvisí s řízením. Na předních sedadlech je zakázáno přepravovat děti do 12 let nebo menší osoby než 150 cm.

Pokud se dostanete k nehodě, kdy došlo ke zranění nebo hmotná škoda přesáhla desetinásobek minimální mzdy, musíte ji nahlásit policii. Obecně doporučujeme při nehodě v cizině volat policii v každém případě. Tísňové číslo pro policii, hasiče i lékařskou pomoc je 112.

Předepsanou výbavou vozidla je lékárnička, vlečné lano, výstražný trojúhelník a funkční rezervní kolo.

Při cestě vlastním autem je nutné mít s sebou osvědčení o evidenci vozidla a potvrzení o zaplacení povinného ručení (zelenou kartu).

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.