Dálniční poplatky na Slovensku

Slovensko má přes 43 tisíc kilometrů silnic. Z toho je asi jen 300 km dálnic. Stát se snaží zintenzivnit jejich výstavbu, a tak rozšířit jejich síť.

Na dálnici se můžete vydat pouze s platnou dálniční známkou. To platí pro osobní automobily (neplatí pro motocykly) i pro vozy do 12 tun, ale také pro nákladní automobily (TIR), které mají hmotností nad 12 tun. Podle hmotnosti vozidla je také rozdělena doba, na kterou se dálniční známka prodává. Pro osobní automobily ji můžete zakoupit v délce platnosti jeden týden, měsíc a rok. Pro nákladní automobily je účtován poplatek podle ujetých kilometrů v podobě mýtného. Dálniční známku na Slovensku můžete koupit na pobočkách ÚAMK, Autoturistického klubu, na hraničních přechodech, na vybraných poštách a u čerpacích stanic na hlavních tazích a dalších místech označených nálepkou se symbolem prodeje. Roční dálniční známky jsou platné od 1.ledna do 31. ledna následujícího roku. Na Slovensku je jeden dálniční úsek, který není zpoplatněn. Je to trasa od rakouských hranic do Bratislavy.

Cena slovenských dálničních známek pro rok 2013

Doba/hmotnost do 3,5t nad 3,5t
10 denní 10 eur mýtné
Měsíční 14 eur mýtné
Roční 50 eur mýtné

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.