Pokuty na Slovensku

Lehké přestupky jsou řešeny blokovou pokutou až do částky 60 eur. Při závažnějším porušení zákona čekejte sumu až 150 eur. V případě opravdu závažného porušení zákona (jízda bez řidičského oprávnění, vjezd na blikající železniční přejezd,…) můžete dostat pokutu až 650 eur.

Překročení rychlosti mimo obec o 20 až 24 km/h vás přijde na 40 eur, o 25 až 29 km/h na 60 eur a o 30 až 34 km/h na 100 eur.

Pokud překročíte v obci rychlost od 6 do 9 km/h počítejte s pokutou 10 eur, za rychlejší jízdu o 20 až 24 km/h je to částka až 100 eur. Jestli pojedete rychleji o 35 až 39 km/h můžete zaplatit 200 eur. Závažnější porušení rychlosti se přesouvá k projednání příslušnému správnímu orgánu (mimo obec překročení o 50 km/h a více).

Porušení zákazu předjíždění je trestáno částkou 100 eur. Jestliže zastavíte na přechodu pro chodce či cyklisty zaplatíte 30 eur. Při ohrožení chodce můžete dostat pokutu 150 eur. Stejný postih platí i v případě ohrožení jiného účastníka dopravy.

Cyklisty nepřehlížejte a dejte jim přednost v jízdě, jinak totiž můžete zaplatit pokutu 40 eur. Při ohrožení cyklisty odbočujícího vlevo při vašem odbočování vlevo vám hrozí zaplacení částky 60 eur.

Pokutu ve výši 30 euro dostanete za to, že dospělý spolujezdec sedmnáctiletého řidiče, který by na něho měl dohlížet, u sebe nemá platný řidičský průkaz. Postih vás také potká, pokud  neodstraníte sníh a led z auta či nákladu. V tom případě se vysloužíte pokutu ve výši 60 eur.

Nově se můžete na Slovensku setkat s dopravní značkou "Nehoda". Označuje úsek, kde smíte pokračovat v jízdě opatrně kvůli zvýšenému nebezpečí havárie. Jestli spácháte přestupek v takto označeném úseku, uděluje se pokuta o jednu pětinu vyšší.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.