Nabízené služby termálního koupaliště

Léčebný komplex v termálních lázních ve Velkém Mederu nabízí svým návštěvníkům i několik služeb navíc:

Masážní salón

Vyškolení maséři provádějí několik druhů masáží:

  • Klasická masáž - je jednou z nejvyužívanějších. Jedná se soubor hmatů, které masér provádí na těle klienta. Masér stimuluje kůži, podkoží a především svaly, přičemž dochází k překrvení pokožky, uvolnění svalů a odbourání napětí, které způsobují ztuhlost svalů. Klasická masáž také velmi dobře působí proti únavě a stresu, který dennodenně působí na každého z nás. Klasická masáž je velmi příjemná a patří k nejefektivnějším masážím.
  • Reflexní masáž - podstatou reflexní masáže je odvozená z techniky té klasické. Její vznik podmínily nové poznatky z odboru neurofyziologie. Je to druh masáže, při které se vyhledávají místa se změněnou citlivostí kůže, pričemž se používají některé hmaty klasické masáže. Tyto místa nazýváme reflexními body.
  • Relaxační masáž - slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňují stres, napětí, bolesti zad a ztuhlost šíje. Díky měkkým technikám spolu s vonnými aroma oleji přináší zklidnění, tělesnou harmonii a uvolnění. Dále má dobrý vliv na stav svalů, kloubů a šlach a také ostaní tkáně a orgány. Rozrušuje svalové zatvrdliny, pomáhá vyrovnávat nesprávné držení těla, čímž se podílí na prevenci bolesti zad a kloubů.
  • Jade kámen - jade je zelený kámen s léčivými schopnostmi. Vyzařují „Oi záření“, které má stejné vlnovou délku jakou mají lidské buňky. Proto se záření jade kamenů snadno dostane až k buňkám organismu a tím podporuje imunitní systém, léčí ledvinové nemoci, zmírňuje průběh chřipky, bolesti hlavy a migrény. Také příznivě upravuje špatnou filtraci a odvodňování těla. Nahřátými kameny se při masáži projíždí po páteři po akupunkturních bodech.
  • Akupresura - slouží jako prevence před onemocněními. To se děje podněcováním vrozených sebeléčebných schopností a posilování imunity lidského organismu. Tato terapie velmi pozitivně ovlivňuje naši kondici, podporuje oběhovou činnost a přísun energie, stimuluje regenerační procesy v organismu a zlepšuje funkci vnitřních orgánů.

Solná jeskyně

Neobvyklé prostředí je v solné jeskyni. Na podlaze je rozsypaná mořská sůl z Mrtvého a Jaderského moře. Vzduch je prosycen vysokou koncentrací soli s obsahem jódu, bromu, vápníku, draslíku, hořčíku, železa a dalších prvků. Blahodárné účinky solné jeskyně pomáhají léčit astma, infekce dýchacích cest, alergie různého původu, záněty, chronickou rýmu, onemocnění trávicího traktu, dermatologické onemocnění, neurózy, stavy přepracovanosti, odbourává tukové zásoby a celulitidu.

Terapie v solné jeskyni trvá 45 minut. Během této doby ležíte na velmi pohodlných lehátkách a relaxujete za doprovodu příjemné hudby a barevného osvětlení. Při léčbě světlem se používají teplé barevné odstíny žluté, oranžové a červené barvy, které mají tělo povzbudit a naplnit novou energií. Naproti tomu studené barvy jako je fialová, světle modrá nebo indigo zklidňují smysly a zlepšují náladu.

Do solné jeskyně si s sebou vemte teplejší oblečení, protože teplota se tam pohybuje okolo 20 – 23 stupňů Celsia (v každé jeskyni se teplota může lišit). Pokud by vám byla zima, pak je u každého lehátka deka na přikrytí. Do jeskyně se z hygienických důvodů nevstupuje v obuvi. Obsluha vám půjčí ochranné návleky na boty.

Salón krásy

Velmi širokou nabídku služeb nabízí salón krásy, který má příjemné prostředí a personál. Navštívit můžete zdravotní pedikúru, lakování nehtů, kompletní kosmetiku, korekci a barvení obočí, barvení řas, mikromasáž obličeje, depilaci obličejových částí, depilaci nohou, bahenní zábaly, základní a francouzskou manikúra základní a líčení. Vše je za velmi příjemné ceny.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.