Restaurace a kavárny ve Velkém Mederu

Stejně jako v ostatních navštěvovaných slovenských turistických destinacích je nejvíce restaurací, kaváren, rychlých občerstveních a jiným gastronomických podniků otevřeno během hlavní turistické sezóny v létě (na horách i v zimě).

Hotely nejčastěji nabízejí snídaně a večeře formou bufetu. Na výběr jsou teplá i studená jídla. Nápoje, s výjimkou snídaně, se platí zvlášť. Na Slovensku se obědy podávají obvykle mezi 12.30 až 15.00 hodinou. Večeře zase od 19.00 do 21.00 hodin.

Restaurace jsou svým charakterem a jídelníčkem podobné těm českým. Běžná otevírací doba restaurací je od 10.00 do 22.00 hodin, případně až do 24.00 hodin. Většina z nich podává denní menu, kdy si můžete vybrat ze dvou až tří jídel. Cena menu se obvykle pohybuje v rozmezí 3,30 - 10 €.

Tradiční slovenskou restaurací je koliba, případně "zbojnícka koliba", která často nabízí posezení ve stylovém prostředí s živou hudbou. Nechybí v nich místní speciality, např. uzený ovčí sýr, halušky s brynzou, klobásy a maso na rožni (nejčastěji beran). Gastronomickým zážitkem v takovém restauračním zařízení je zbojnícka káva.

Ve slovenských městech také přibývá fast-foodů a pizzerií. Ve větších městech se postupně objevují také asijské restaurace a creperie.

Velký Meder

Největší koncentrace restaurací a kaváren je ve Velkém Mederu v areálu termálních lázní a ve městě kolem jeho centra. Většinou to jsou domácí zařízení provozována místními obyvateli. Restaurace a kavárny jsou také součástí hotelů a penzionů, některé z nich nabízí i denní menu za zvýhodněnou cenu obsahující polévku a hlavní chod. Ceny jsou v místních restauracích a kavárnách stejné jako v ostatních městech.

Ceny jídla a nápojů v restauracích

Polévka 0,60 - 1 €
Hlavní jídlo 3,30 - 10 €
Moučník 1 - 1,66 €
Minerálka 0,60 €
Káva 0,60 - 1,6 €
Pivo 1 €

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.